Ösym’den 2013 LYS Başvuru Tarihleri Hakkında Basın Duyurusu

Ösym’den 2013 Lisans Yerleştirme Sınavları ( LYS ) Başvuru Tarihleri Hakkında Basın Duyurusu

24 Mart 2013 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YGS’den 180 puan ve üstünde alan adaylar Lisans Yerleştirme Sınavlarına ( LYS ) başvuru yapabilecekler.

Başvuru Tarihleri

LYS’lere girme hakkı kazanan adaylardan, LYS’lere başvuru yapmak isteyenler için başvuru tarihleri ÖSYM tarafından 22 – 29 Nisan 2013 tarihleri arasında olarak açıklandı ve başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağı bildirildi.

Başvuru Şekilleri

LYS başvuruları İnternet aracılığıyla bireysel olarak ya da herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilecek. Başvurusunu Başvuru Merkezi aracılığıyla yapan adaylar 2 TL Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyecekler.

Başvuru Ücreti

Ücret bilgileri detaylı olarak ÖSYS kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar; Akbank, T. Halk Bankası, T. Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, T.C. Ziraat Bankası, Türk Ekonomisi Bankası ve DenizBank’ın tüm şubeleri ile İnternet bankacılığı aracılığıyla sınav ücretini yatırabilecekler. Adaylar sınav ücretini tüm PTT işyerlerinden veya kredi kartı ile de yatırılabilir.

Sınav Yerleri

Lisans Yerleştirme Sınavları 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacaktır. Adaylar girmek istedikleri LYS’lerin hepsine aynı merkezde gireceklerdir.

ÖSYM’nin LYS başvuruları hakkında diğer detaylı açıklamalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.osym.gov.tr/belge/1-19082/2013-lisans-yerlestirme-sinavlari-2013-lys–basvurular-.html

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın


En güncel iş ilanları

Google AraÖsym’den 2013 LYS Başvuru Tarihleri Hakkında Basın Duyurusu

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.