Toprak Mahsülleri Ofisi ( TMO ) Hakkında

Toprak Mahsülleri Ofisi ( TMO ) Hakkında

Kuruluş : 1938
Web sitesi : http://www.tmo.gov.tr
Genel Müdür : Mesut KÖSE ( Bkz. Üst Yönetim )

Vizyon

Başta hububat olmak üzere tarımsal ürün piyasalarında istikrar sağlayan, paydaşlara güven veren, dinamik, yetkin ve çağın gerekleriyle uyumlu bir kurum olmaktadır. ( Kaynak : tmo.gov.tr )

Misyon

Başta hububat olmak üzere faaliyet alanındaki tarımsal ürün piyasalarını düzenlereyek üretici ve tüketiciyi koruyacak düzenleyici tedbirler almaktır. ( Kaynak : tmo.gov.tr )

Toprak Mahsulleri Ofisi ( TMO ), sermayesinin tamamı devlete ait olarak 1938 yılında kurulan, 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında KHK hükümlerine tabi, tüzel kişiliğe ve yürüttüğü faaliyetlerinde özerkliğe sahip olan, sorumluluğu sermayesi ile sınırlı olan bir İktisadi Devlet Teşekkülü’dür.

TMO’da hizmetler, memurlar ile sözleşmeli ve daimi işçi statüsündeki personeller tarafından yerine getirilmektedir. Toprak Mahsülleri Ofisi’nin ülkemizin birçok yerindeki depolarında mevcut depolama kapasitesi 4 milyon ton civarındadır.

TMO, ağırlıklı olarak görevi hububat alım ve satımı olan bir kuruluştur ve bu alım-satım işleri ile ilgili ticari faaliyetleri yürütmektedir. Tmo’nun hububat alım ve satımlarıyla ilgili yıllara göre istatistiklerine kurumun resmi sitesindeki aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.tmo.gov.tr/Main.aspx?ID=40

Toprak Mahsülleri Ofisi’nin tarihçesine kurumun resmi sitesindeki aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.tmo.gov.tr/Main.aspx?ID=13

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın


En güncel iş ilanları

Google AraToprak Mahsülleri Ofisi ( TMO ) Hakkında

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.