Türk-İş ile Hükümet Toplu İş Sözleşmesi İçin Henüz Anlaşma Sağlayamadı

TÜRK-İŞ ile Hükümet arasındaki kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçi için sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde henüz anlaşma sağlanamadı.

11 Temmuz 2013 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında yapılan toplantıya TÜRK-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ergün Atalay, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Ramazan Ağar, Türk Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal, Türkiye Maden-İş Genel Başkanı Nurettin Akçul, Genel Maden-İş Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, Tarım-İş Genel Başkanı Bedrettin Kaykaç, Sağlık-İş Genel Başkanı Hasan Öztürk, Koop-İş genel Başkanı Eyüp Alemdar, Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı Hasan Pekdemir katıldı.

Toplantıda, Hükümet kamu sözleşmelerine ilişkin teklifini önerdi. 1800 TL’nin altındaki ücretler için 150 TL iyileştirme; birinci altı ay için yüzde 4, ikinci altı ay için yüzde 3 ücret zammı ve sosyal yardımlar için de ücret zammı oranında artış içeren Hükümet’in teklifi TÜRK-İŞ tarafından kabul edilmedi.

Görüşmeler 19 Temmuz 2013 tarihinde devam edecek. Söz konusu görüşmede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in yeni bir teklifle gelmesi bekleniyor.

Kaynak : http://www.turkis.org.tr

Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu toplu iş sözleşmelerinin Ramazan ayı içerisinde bitirilmesi gerektiğini, bunu ümit ettiklerini belirterek “İnşallah toplu iş sorununu çözmüş şekilde bayrama girmiş oluruz” dedi.

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın


En güncel iş ilanları

Google AraTürk-İş ile Hükümet Toplu İş Sözleşmesi İçin Henüz Anlaşma Sağlayamadı
Son Yorumlar
  1. Mahmut
  2. sertan SELEN
  3. Hatice parlatıcı
  4. mehmet karahasan

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.