Türkiye Elektrik İletim A.Ş. ( TEİAŞ ) Hakkında

Kuruluş : 2001
Web sitesi : http://www.teias.gov.tr
Genel Müdür : Kemal Yıldır ( Bkz. Yönetim )

Misyon

Güçlü bir iletim sistemi oluşturarak elektriğin kaliteli, sürekli, güvenilir ve ekonomik bir şekilde iletimini sağlayacak şekilde elektrik sistemini ve piyasasını işletmektir. ( Kaynak : teias.gov.tr )

Vizyon

Türkiye Elektrik İletim Sistemini güçlendirmek, kaliteli, sürekli ve ekonomik olarak elektriği iletmek, komşu elektrik sistemleri ile bağlantıları geliştirmek, rekabetçi ve saydam bir enerji piyasası oluşumuna katkıda bulunarak, sektörde güvenilir ve yönlendirici bir kuruluş olmaktır. ( Kaynak : teias.gov.tr )

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) 8 Haziran 1984 tarih ve 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve değişiklikleri ile 22 Ocak 1990 tarih ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye ( KHK ) dayanılarak çıkarılan, 2001/2026 sayılı Kararname’nin eki Bakanlar Kurulu kararı ve 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde faaliyette bulunmak üzere kurulmuş olan , bugün Türkiye’de yüksek gerilim seviyesindeki iletim dizgesini -Enerji Nakil Hattı işletmenliğini yapan ve bu konularda tekel olan bir kamu iktisadi teşekkülüdür. TEİAŞ, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı olan ve üst kuruluşu Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olan bir devlet kurumudur.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. hakkında daha detaylı bilgiye kurumun resmi internet sitesindeki aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.teias.gov.tr/Hakkimizda.aspx

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. ve İştirakleri hakkında detaylı bilgilere kurumun resmi internet sitesindeki aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.teias.gov.tr/Istirakler.aspx

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın


En güncel iş ilanları

Google AraTürkiye Elektrik İletim A.Ş. ( TEİAŞ ) Hakkında

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.